TIKKA T3X HUNTER 7MAG 24″ SS/WD TB
Tikka
$1,230.00
TIKKA T3X HUNTER 7MAG 24″ SS/WD TB
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 082442016740 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JRTXA77022MT |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Color | Silver |
| Length | 48.8500 |
| Model | T3X |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 8.65 |
| Sights | No |

Reviews
There are no reviews yet.