SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 6MMCR CF FXD DESERT
Springfield Armory
$2,189.00
SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 6MMCR CF FXD DESERT
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 706397939397 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | BAW9206CMCFD |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" Carbon Fiber |
| Caliber/Gauge | 6mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-7.5" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.0 |
| Sights | No |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |

Reviews
There are no reviews yet.