RUGER RXM 9MM BLK/BLK 17+1 4.5″ TB
Ruger / Sturm, Ruger & Co.
$502.00
RUGER RXM 9MM BLK/BLK 17+1 4.5″ TB
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 736676194452 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 19445 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black FNC Nitride |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Color | Black |
| Model | RXM |
| Mount Type | DeltaPoint Pro Footprint |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Safety | Internal Safety System |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS: Tritium | RS: Steel Drift |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |

Reviews
There are no reviews yet.