RUGER PC CARB SBR 9MM 6.5″ SYN 17+1
Ruger / Sturm, Ruger & Co.
$909.00
RUGER PC CARB SBR 9MM 6.5″ SYN 17+1
5 in stock
Additional information
| UPC | 736676391011 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 39101 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 6.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Color | Black |
| Model | PC Carbine |
| Product Type | SBR |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Shipping Weight | 6.1 |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |

Reviews
There are no reviews yet.