RUGER AMERICAN GEN2 RANCH 6.5GR 16″
Ruger / Sturm, Ruger & Co.
$651.00
RUGER AMERICAN GEN2 RANCH 6.5GR 16″
85 in stock
Additional information
| UPC | 736676469277 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 46927 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Grendel |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | COBALT |
| Length | 48.00 |
| Model | American Rifle Ranch |
| Number of Magazines | 1 10 Rd. AR-Style |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Picatinny Scope Base Installed |

Reviews
There are no reviews yet.