RUGER AMERICAN GEN2 PRED 6.5GR 22″
Ruger / Sturm, Ruger & Co.
$651.00
RUGER AMERICAN GEN2 PRED 6.5GR 22″
23 in stock
Additional information
| UPC | 736676469420 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 46942 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Grendel |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | BRONZE |
| Length | 48.00 |
| Model | American |
| Number of Magazines | 1 10 Rd. AR-Style |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Sights | Picatinny Scope Base Installed |

Reviews
There are no reviews yet.