FN REFLEX 9MM BLK 10+1 MRD NMS
FN America / FN Herstal
$613.00
FN REFLEX 9MM BLK 10+1 MRD NMS
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 845737016289 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 66-101414 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Color | Black |
| Length | 11.1500 |
| Model | Reflex |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.25 |
| Package Width | 8.125 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | Steel Dovetail Tritium Front/Double-Dot Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |

Reviews
There are no reviews yet.