WEATHERBY VANGUARD OBSIDIAN 7PRC 24″
Weatherby
$617.00
WEATHERBY VANGUARD OBSIDIAN 7PRC 24″
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 747115456284 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | VTX7MMPR4T |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 48.6500 |
| Model | Vanguard |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 9.4 |
| Sights | No |

Reviews
There are no reviews yet.