SEEKINS PRECISION ELEMENT M3 7PRC MOUNTAIN 22″
Seekins Precision
$2,887.00
SEEKINS PRECISION ELEMENT M3 7PRC MOUNTAIN 22″
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 811452024809 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 011710359-F |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 |
| Color | Mountain Shadow |
| Model | HAVAK Element M3 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Carbon Fiber Mag |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 13.4 |

Reviews
There are no reviews yet.