RUG LC CARB 10MM RFL 30R BLK
Ruger / Sturm, Ruger & Co.
$889.00
RUG LC CARB 10MM RFL 30R BLK
49 in stock
Additional information
| UPC | 736676193073 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 19307 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 30 |
| Color | Black |
| Length | 36.3000 |
| Model | LC Carbine |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 9.729 |
| Sights | Adj Ruger Rapid Deploy |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |

Reviews
There are no reviews yet.