KIMBER 2K11 9MM BLK/BLK 20+1 OR
Kimber
$1,961.00
KIMBER 2K11 9MM BLK/BLK 20+1 OR
9 in stock
Additional information
| UPC | 669278350516 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 3500051 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | High Polished w/ Coyote PVD |
| Barrel Length | 5" Coyote PVD Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Color | Black |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 3 1-17 rd. and 2-20 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.75 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |

Reviews
There are no reviews yet.