FN 510 T 10MM FDE 4.7″ 22+1
FN America / FN Herstal
$1,070.00
FN 510 T 10MM FDE 4.7″ 22+1
Out of stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| UPC | 845737015602 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 66-101376 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.71" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 22 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Length | 12.1000 |
| Model | FN 510T |
| Number of Magazines | 2 1-15 rd. and 1-22 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Slide |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | Suppressor Height Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | .578″x28 |
| Units per Box | 1 |

Reviews
There are no reviews yet.