FN 509 MID T 9MM BLK 4.5″ 10+1
FN America / FN Herstal
$844.00
FN 509 MID T 9MM BLK 4.5″ 10+1
2 in stock
Additional information
| UPC | 845737015176 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 66-100838 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 12 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Sights | Suppressor-Height 3-Dot NS |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |

Reviews
There are no reviews yet.