BRG HMR PRO 7MMPRC BA TB
Bergara
$1,843.00
BRG HMR PRO 7MMPRC BA TB
3 in stock
Additional information
| UPC | 043125007066 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | BPR20-7PRC |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Color | Gray |
| Length | 51.2500 |
| Model | Premier Series |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 13.7 |
| Sights | No |

Reviews
There are no reviews yet.