BERGARA RIDGE SP 6.5CR BK/SYN 18″ TB #
Bergara
$960.00
BERGARA RIDGE SP 6.5CR BK/SYN 18″ TB #
5 in stock
Additional information
| UPC | 043125015979 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | B14S512C |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Graphite Black Cerakote |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 50 |
| Model | B-14 Series |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 8.7 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
| Units per Box | 1 |

Reviews
There are no reviews yet.